Pogrzeby Mikołów • Pogrzeby Orzesze • Pogrzeby Ornontowice • Pogrzeby cały kraj.

Firma Pogrzebowa Foltys organizuje pochówek w całym kraju, zgodnie z życzeniem rodziny zmarłej w okolicach Orzesza albo Mikołowa. Oznacza to, że w przypadku śmierci osoby, która ma być pochowana np. w Gdańsku, rodzina nie ma musi osobno załatwiać spraw związanych z przechowaniem ciała w miejscu śmierci i transportu na miejsce pochówku, a na miejscu spraw związanych z pogrzebem, ponieważ firma Foltys zajmie się wszystkim od początku do końca.

Obok opisano czynności, które powinna podjąć rodzina zmarłej osoby. Oczywiście nikt się nie będzie uczył na pamięć koniecznych procedur, dlatego najprostrzym rozwiązaniem będzie jeden telefon do nas, a my pomożemy krok po kroku w przejściu przez te trudne chwile.

 

Śmierć osoby bliskiej wyzwala w nas wiele emocji, nad którymi ciężko zapanować. Poniżej znajdą Państwo najważniejsze informacje, jakie należy podjąć.

 • Zgon w domu:
  1. Jeśli zgon nastąpił do godzin wieczornych, należy skontaktować się z lekarzem rodzinnym w przychodni
   • lekarz stwierdza zgon
   • wystawia kartę statystyczną zgonu
  2. Jeśli
   1. zgon wystąpił wieczorem lub
   2. nie ma możliwości skontaktować się z lekarzem rodzinnym,
   należy wezwać pogotowie.
   • lekarz stwierdza zgon
   • wystawia kartę informacyjną
   • udać się następnego dnia do lekarza rodzinnego, który wyda kartę statystyczną zgonu.
  3. Zadzwonić pod nasz całodobowy numer telefonu 32 22 13 254 lub 609 708 195 w celu odbioru zwłok, by zgodnie z wymogami przewieźć je do chłodni.
  4. Udać się do Urzędu Stanu Cywilnego w miejscowości, w której nastąpił zgon po trzy bezpłatne egzemplarze aktu zgonu.
  5. Po otrzymaniu aktu zgonu, należy skontaktować się z naszym zakładem pogrzebowym w celu omówienia szczegółów organizacji pogrzebu.
 • Zgon w szpitalu
  1. W chwili powiadomienia o śmierci przez szpital prosimy o kontakt z naszą firmą w celu uzgodnienia procedury odbioru zwłok.
  2. Należy zadzwonić pod nasz całodobowy numer telefonu (32) 22 13 254 lub 609 708 195 w celu przewiezienia zwłok do naszej chłodni.
  3. W najbliższym dniu roboczym należy udać się na oddział celem odbioru karty statystycznej zgonu.
  4. Udać się do Urzędu Stanu Cywilnego w miejscu, w którym nastąpił zgon z dowodem osobistym osoby zmarłej i kartą statystyczną zgonu po trzy bezpłatne kopie aktu zgonu.
  5. Z aktem zgonu, dowodem osobistym osoby zajmującej się pochówkiem, legitymacją emeryta/rencisty należy udać się do naszego zakładu w celu ustalenia szczegółów organizacji pogrzebu.